Koncert muzyki chóralnej i organowej

W niedzielę, 15 grudnia 2019 r. w naszym kościele odbył się koncert muzyki chóralnej i organowej.

W koncercie wystąpił chór "MAGNIFICAT" z Parafii Bł. Karoliny w Tarnowie, którego dyrygentem jest ks. Bartosz Bąk. Na organach zagrał Pan Janusz Kaczor - organista tamtejszej Parafii.

Chór "MAGNIFICAT" powstał w 1995 r. Działa przy Parafii Bł. Karoliny w Tarnowie, gdzie swoim śpiewem wzbogaca uroczyste liturgie w ciągu roku. Koncertuje również na terenie diecezji tarnowskiej. Ponadto występował zagranicą: w Austrii, w Szwajcarii i na Słowacji. Corocznie w czasie okresu Bożego Narodzenia zespół koncertuje wykonując kolędy i pastorałki, a w czasie Wielkiego Postu pieśni pasyjne.
Na przestrzeni lat, chór brał udział w różnych konkursach i festiwalach na terenie kraju, odnosząc znaczące sukcesy. W 2000 r. zajął III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie oraz III miejsce na Festiwalu Chórów Diecezji Tarnowskiej. W 2005 r. zajął I miejsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej "Cantate Deo" w Rzeszowie, a w 2006 r. roku został wyróżniony w czasie II Festiwalu Chórów Diecezji Tarnowskiej.

W czasie koncertu chór wykonał następujące utwory:

Henryk Jan Botor: Deus Caritas est

Jan Sebastian Bach: Chorał z kantaty 147

Grzegorz Gerwazy Gorczycki: Omni Die dic Mariae

Zoltan Kodaly: Stabat Mater

Siergiej Rachmaninow: Błogosławiony mąż

Jacek Gałuszka: Oto jest dzień

Karl Jenkins: Cantate Domino

Wolfgang Amadeus Mozart: Ave verum

Lucien Deiss: Hymn Paschalny

Paweł Bębenek: Dzięki Ci Panie

Charles Gounod: Laudate Dominum

Koncert został organizowany przez Stowarzyszenie Mój Szynwałd i naszą parafię w ramach obchodów 675-lecia Szynwałdu.

Patronat nad koncertem objął Wójt Gminy Skrzyszów - Pan Marcin Kiwior.

Zadanie Organizacja wydarzeń kulturalnych związanych z jubileuszem 675-lecia Szynwałdu jest współfinansowane przez Gminę Skrzyszów.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Kościół z zewnątrz jest dostępny bez ograniczeń.

Wnętrze kościoła można zwiedzać w następujących godzinach:

maj - wrzesień:

• środa-piątek: 8:00 - 17:00

• sobota-niedziela: 8:00 - 15.00

październik - kwiecień:

• środa: 8:00 - 17:00

• niedziela: 8:00 - 15:00

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)