Koncert zespołu JERYCHO

W niedzielę, 1 września 2019 r. w naszym kościele parafialnym odbył się koncert zespołu JERYCHO pt. BOGURODZICA I INNE PIEŚNI MARYJNE.

W trakcie koncertu zostały wykonane następujące utwory:

Bogurodzica – wersja krakowska, XV w.

motet: Mater Dei/Mater Virgo pia/Eius – Francja, XIV w.

motet: Ave Virgo regia/Ave gloriosa/Domino – Francja XIV w.

Alleluja. Ab arce siderea – Kraków, XV w.

Alleluja. Salve florens Virga Jesse. – Łowicz, XV w.

motet: Unde gaudent/Eya Dei iherarchia/Nostra iocunda – Czechy, XV w.

Salve, sancta Parens – Polska, XVI w.

Witaj, Matko uwielbiona – pieśń o boleściach NMP

prosa: Stabat Mater dolorosa

motet: Ortorum virentium/Virga Iesse/Victimae – Italia, XIV w.

prosa: Mane prima sabbati – Francja, XIV w.

Alle psallite cum luya – Francja, XIV w.

Salve thronus Trinitatis – Polska, XV w.

Marsz, marsz me serce – pieśń żołnierska o NMP

Benedicamus Domino

Pod Twoją obronę

Informacja o Zespole JERYCHO

Jerycho jest zespołem wokalnym posługującym się tradycyjnym idiomem śpiewu sakralnego. Grupa wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie stosując improwizowaną polifonię. Kreując nową przestrzeń muzyczną wokół motetów, tropów i sekwencji Jerycho urzeczywistnia wizję żywej tradycji śpiewu praktykowanej do XIX wieku.

Zespół zadebiutował w 2014 roku i od tej pory prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i za granicą (Czechy, Węgry, Litwa). Program “Laudario Polonico” przedstawiony 2015 roku na festiwalu “Pieśń naszych korzeni” w Jarosławiu został wydany na CD. Kolejne płyty zespół wydał we współpracy z wydawnictwem Musica Iagellonica – “Historia Sancti Stanislai” (2015) oraz “Oficjum i msza o św. Janie Jałmużniku” (2016). W 2016 roku zespół we współpracy z Marcelem Pérès’em przygotował program “Chrzest 966”. W 2018 roku miała miejsce premiera albumu “Surgit Leo fortis”, który przedstawił wizję praktyki muzykowania późnośredniowiecznych bractw z Polski i Czech. W tym samym roku – na 100-lecie odzyskania niepodległości – zespół wydał płytę „Bogarodzica”. Oba albumy zostały płytami numeru czasopisma „Ruch Muzyczny” (nr 1/2019). W 2019 roku zespół wydał album „Golgotha” z pieśniami wielkopostnymi, a na zamówienie festiwalu Misteria Paschalia wykonał liturgicznie trzygodzinne  nabożeństwo Ciemnych Jutrzni na Wielki Piątek.

Skład Zespołu JERYCHO:

Paweł Szczyciński

Maciej Królikowski

Wawrzyniec Dąbrowski

Mateusz Grzyb

Łukasz Kalisz

Aleksander Suchta

Stanisław Szczyciński

Rafał Kanowski

Bartosz Izbicki (kierownictwo) – lira korbowa, fidel, portatyw, fisharmonia

Koncert organizowany przez Stowarzyszenie Mój Szynwałd i naszą parafię odbędzie się w ramach obchodów 675-lecia Szynwałdu.

Zadanie Organizacja wydarzeń kulturalnych związanych z jubileuszem 675-lecia Szynwałdu jest współfinansowane przez Gminę Skrzyszów.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Kościół z zewnątrz jest dostępny bez ograniczeń.

Wnętrze kościoła można zwiedzać w następujących godzinach:

maj - wrzesień:

• środa-piątek: 8:00 - 17:00

• sobota-niedziela: 8:00 - 15.00

październik - kwiecień:

• środa: 8:00 - 17:00

• niedziela: 8:00 - 15:00

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)